Na čo sa nás pýtate?

Pripravili sme pre Vás zoznam najčastejšie kladených otázok s odpoveďami na ne.

Príprava menu

Kto zostavuje jedálniček?

Jedálniček je zostavený našimi kuchármi v spolupráci s výživovými poradcami.

Ako jedlá pripravujete?

Využívame prevažne šetrnú prípravu parou v konvektomatoch. Po tepelnej úprave sa jedlo šokovo chladí, tzn. do cca jednej hodiny je schladené na 2 stupne celzia, potom sa balí do hermeticky uzavretých krabičiek a tie sú následne polepené štítkom s potrebnými informáciami.

Bojím sa čerstvosti

Jedlá varíme každý deň s najvyššími možnými nárokmi na čerstvosť. Napr. menu na pondelok – suroviny objednáme v piatok, v sobotu dodávateľ privezie na prevádzkareň, v nedeľu príprava a aj dodanie zákazníkovi, v pondelok je menu pripravené ku konzumácii.

Je potrebné k menu využívať doplnky?

Naše menu pokrýva nutričné potreby človeka na základe zvoleného programu. Samozrejme v prípade potreby je možné doplniť čerstvú zeleninu.

Nie som si istá/ý, či diétne jedlá chuťovo zvládnem?

Menu vytvárame tak, aby jedlá boli nielen nutrične vyvážené a v požadovaných kalorických hodnotách, ale tiež dbáme na to, aby boli chutné. Nepoužívame umelé ochucovadlá, iba soľ, čierne korenie, čerstvé bylinky, na omáčky a polievky využívame poctivý zeleninový vývar a zahusťujeme ich iba zeleninou, nie múkou. Suroviny používame výhradne čerstvé, vyrábame si vlastné produkty ako cestoviny, špaldové knedle, zemiakové knedle, halušky, lučinu a iné ďalšie produkty.

A čo JO-JO efekt?

Ten nastáva len v prípade, že budete hladovieť, tzn. aj chudnúť na svaloch a tuk Vám aj napriek tomu zostane. V prípade voľby správneho programu s našimi krabičkami hladovieť nebudete a pritom sa začnete zbavovať prebytočného tuku, nie svalovej hmoty.

Koľko zaplatím za rozvoz?

Cena rozvozu je započítaná v celkovej čiastke, nezaplatíte nič naviac. V prípade osobného odberu získate zľavu, ceny nájdete na www.dietfreshmenu.cz/programy-a-cenniky.

Na ktoré dni menu dostanem?

Menu dodávame iba na všedné dni. Na víkend menu nepripravujeme.

Rozvoz a platba

Kam menu rozvážate?

Oblasti rozvozu a konkrétne mestá nájdete na www.dietfreshmenu.cz/rozvoz. Tu nájdete aj pobočky osobného odberu. Ak Vám nevyhovuje čas rozvozu, prípadne chcete za odber menu ušetriť, môžete si ho osobne vyzdvihnúť v niektorých z našich partnerských pobočiek. Týchto partnerov nájdete aj na www.dietfreshmenu.cz/rozvoz, stačí ísť myšou na body na mape a rozbalí sa Vám informácia s adresou a časom odberu. Tieto osobné odbery máme iba vo vybraných mestách.

Kedy menu rozvážate?

Zavážame vždy deň pred spotrebou v popoludňajších hodinách. Približný čas Vám oznámime po prijatí objednávky alebo prípadne na základe otázky na e-mail info@dietfreshmenu.cz. V daných oblastiach vždy menu zavážame po rovnakej trase, tzn. vždy Vás navštívime v cca rovnaký čas.

Aké sú možnosti platby?

Menu môžete hradiť v hotovosti pri šoférovi, bankovým prevodom alebo stravenkami – zatiaľ prijímame iba papierové stravenky.

Ako jedlo uchovávate pri prevoze?

Menu prevážame v termoboxoch s chladiacimi médiami.

Je možné odber menu dočasne prerušiť?

Áno, samozrejme, je to možné, len nás informujte aspoň 3 dni dopredu, pokiaľ je možné aj skôr, aby sme pre Vás nenakupovali suroviny.

Konzumácia

V akom časovom rozmedzí mám krabičky jesť?

Raňajky spotrebujte cca 30 min. po prebudení, ostatné jedlá cca po troch hodinách. Posledné jedlo spotrebujte max. 2-3 hod. pred spaním. Viac o správnom stravovaní na www.dietfreshmenu.cz/ako-to-funguje#spravne-stravovacie-navyky.

Ako mám jedlo ohrievať?

Z krabičky strhnite fóliu alebo ju prepichnite a ohrejte v mikrovlnnej rúre podľa údaja uvedenom na štítku.

Môžem si ku krabičkám niečo pridať?

V prípade redukcie váhy si môžete pridať zeleninu, odporúčame max. 400 — 500 g v priebehu dňa. Menu s piatimi chodmi pokryje Vaše energetické potreby, nie je potrebné okrem zeleniny nič pridávať.

Čo môžem pri redukčnej diéte piť?

Odporúčame nesladené tekutiny, tzn. buď neperlivú vodu, čaje, prípadne vody ochutené ovocím či zeleninou (napr. uhorkou). V prípade konzumácie kávy je potrebné doplniť tekutiny.

Môžem krabičky recyklovať?

Áno, jedná sa o prvovýrobu, preto môžete obaly umyť a následne recyklovať.

Rád/a by som využil/a vlastné obaly

To bohužiaľ z hygienických a legislatívnych dôvodov nie je možné.

Môžem krabičky konzumovať neobmedzene?

Jedná sa o vyváženú stravu a aj zdravý spôsob stravovania, len je potrebné správne vybrať program. Ak si zo začiatku vyberiete redukčnú diétu, následne dosiahnete požadovanej váhy, je potrebné kalorickú hodnotu navýšiť tak, aby ste váhu už neredukovali.

Čo obsahuje vaše menu za jedlá?

Dodáme Vám päťchodové menu, ktoré obsahuje raňajky, desiatu, obed, olovrant a večeru.

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku?
Opýtajte sa priamo!

Vaše osobné údaje odoslané týmto formulárom budú slúžiť iba k riešeniu Vašej požiadavky. Zásady so spracovaním osobných údajov tu: Ochrana osobných údajov